STATUS PEDAGOGA RYTMIKI

Najnowsze wpisy i komentarze
Wtorek, Wrzesień 18, 2018, 03:17 | Brak komentarzy »

FB – dyskusja na temat Marki Dalcroze post.

https://www.facebook.com/stoprytm/


STATUS PEDAGOGA RYTMIKI
1 października 2017

Poniżej przypominamy trzy artykuły…
 
“Miejsce Metody Dalcroze’a” Magdalena  Stępień /2006/

FB 2013 – Komentarz Agaty DEMEZR – kompozytorki,  nauczyciela rytmiki w przedszkolach warszawskich od 1975 roku/w przygotowaniu/.
Niewysłana Korespondencja skierowana do MEN i MKiDN podpisana przez  szefów wydziałów rytmiki prawie wszystkich wyższych uczelni  w Polsce /w przygotowaniu/.
Te i podobne działania i  rozważania, od wielu lat podejmowane w różnej formie w  środowiskach “rytmików” i na portalach spimr, we wrześniu tego roku /2017/  powróciły w zamkniętej grupie Rytmika w Polsce jako paląca kwestia powiązana z pytaniem: ” CZY BĘDZIE DLA NAS PRACA I JAKIE BĘDĄ PIENIĄDZE ZA NASZE ZAJĘCIA? “  (cytat z postu jednej z inicjatorek) .  Tak powstał pomysł uporządkowania wiedzy o naszym środowisku i propozycja  JESIENNEGO ZLOTU PEDAGOGÓW RYTMIKI.
Pierwszy artykuł powstał na samym początku  naszego istnienia, w 2006,   jeszcze przed zatwierdzeniem naszego stowarzyszenia w KRS. Dwa pozostałe,  już po oficjalnym ukonstytuowaniu SPIMR. Trzeci – co znamienne – opublikowany został ok.  pół roku przed wprowadzeniem “ustawy za złotówkę” /2013/, która praktycznie spowodowała usunięcie rytmiki z przedszkoli i tym samym większości naszych  pedagogów z pracy.  
Wszystkie są wyrazem dążeń ze strony członków SPIMR do  nawiązania kontaktu z naszym rozproszonym środowiskiem.
Ostatnio temat ożył, tym razem młodych interesuje nazwanie “po imieniu” tego, co najważniejsze dla poprawienia  funkcjonowania naszej dziedziny.
Jeśli potrafimy działać wspólnie, na pewno zbudujemy  rangę i pozycję pedagoga rytmiki na rynku edukacji muzycznej i ogólnej, na miarę XXI wieku.
Copyright ©2018 SPiMR, All Rights Reserved.