Egzaminy z rytmiki

Jakie są najczęściej popełniane błędy podczas egzaminów z rytmiki?

Dodane przez użytkownika Ela

Wiele osób chce zostać muzykiem bądź artystą, ale do tego są potrzebne specjalne zdolności. Nie są one dane każdemu z góry i niektórych czeka masa pracy. Na ostateczny sukces składa się wiele czynników powodujących, że na samym końcu możemy się poszczycić dyplomem szkoły muzycznej czy tez ukończenia studiów aktorskich. Jednym z najtrudniejszych egzaminów jest rytmika. Wiele razy mówimy o kimś mówimy, że nie ma poczucia rytmu, czyli nieodpowiednio tańczy bądź śpiewa.

Jak przygotować się do egzaminu z rytmiki?

Przygotowanie do egzaminu z rytmiki nie jest prostą sprawą. Przede wszystkim trzeba uczestniczyć w zajęciach, ale to nie tylko na tym się kończy. Warto zwrócić uwagę również na to, aby pilnie słuchać wykładowców, którzy mają przeważnie ogromne doświadczenie związane ze śpiewem i artykulacją głosu. Egzaminy z rytmiki są weryfikatorem umiejętności i doświadczony prowadzący od razu wyłapie pewne błędy. Trzeba mieć cały czas z tyłu głowy to, aby ćwiczyć swój głos, nie zamykać się w swojej skorupie, ponieważ pewność siebie jest niesamowicie ważna. 

Wykonywanie wszelkich ćwiczeń wraz z prowadzącym sprawi, że łatwiej będzie podejść do takiego egzaminu, a sumienność zawsze popłaca. Nie wolno też osiadać na laurach i jeżeli dyktanda rytmiczne wypadną nieźle, to cały czas trzeba się szkolić. Rytm jest czymś, co płynie w nas, ale pewne niuanse można wychwycić poprzez lata praktyki.

Czy można się uczyć rytmiki poza klasą?

Tak, oczywiście. Nie zmienia to jednak faktu, że rytmika jest przedmiotem, którego najlepiej uczy się wraz z prowadzącym. Sprawia to, że łatwiej można zdać egzamin z rytmiki, bo pilna obecność na zajęciach jest obowiązkiem. Osoby bardziej zamożne mogą udać się na prywatne korepetycje z osobami mającymi już spore obycie i takie lekcje mogą być równie pomocne.

Nie można zapominać o tym, że w erze internetu jest wiele darmowych porad, które sprawiają, że łatwiej jest nauczyć się rytmiki i mogą być minimalną wskazówką do tego, żeby z egzaminu wyjść obronną ręką.


05-09-22

(c) by Rytmokracja, 2022