Jak się ubrać na egzamin muzyczny

Jak ubrać się na egzamin muzyczny? Wybierz strój, który zapewni komfort i swobodę ruchów

Dodane przez użytkownika Ela

Na egzaminie muzycznym wygląd będzie jedynie uzupełnieniem twojego wystąpienia. Dlatego postaw przede wszystkim na wygodę, a elegancję dopiero na drugim miejscu. Komfort i swoboda ruchów są kluczowe podczas egzaminu muzycznego. Wielu muzyków porównuje grę na instrumencie do tańca - każde ciało ma swoją unikalną choreografię, do której należy się dostosować.

Dress code dla instrumentalistów i wokalistów

Muzyk Opis
Wokaliści i chórzyści Dla wokalistów i chórzystów, najważniejsze jest, aby ubrania pozwalały na swobodne oddychanie. Unikaj zbyt dopasowanych ubrań, ponieważ mogą one uciskać klatkę piersiową, płuca i przeponę. Elegancka sukienka, spódnica, spodnie z luźną bluzką lub koszula są dobrymi opcjami. Fryzura powinna utrzymywać włosy z dala od twarzy. Uważaj na biżuterię, która może brzęczeć przy każdym ruchu.
Pianiści Dla pianistów ważne jest, aby ręce i ramiona były swobodne. Mężczyźni powinni wybierać koszule z długimi rękawami. Dla kobiet, sukienka lub spódnica do kolan będą dobrym wyborem. Unikaj bardzo długich spódnic lub sukienek, które mogą utrudniać dostęp do pedałów.
Perkusiści Perkusja jest instrumentem wymagającym dużo ruchu i energii. Wybieraj przewiewne materiały, ale unikaj zbyt luźnych ubrań, które mogą zahaczyć podczas gry o elementy zestawu perkusyjnego. Ogranicz biżuterię do minimum. Buty powinny być wygodne, z dobrą przyczepnością do podłoża i powinny umożliwiać łatwe obsługiwanie pedałów.
Gitarzyści Gitarzyści, zarówno klasyczni, jak i basowi, powinni unikać luźnych rękawów, które mogą przeszkadzać w graniu. Spodnie powinny być wygodne, szczególnie jeśli preferujesz grę na stojąco.
Dęciacy i instrumenty smyczkowe Osoby grające na instrumentach dętych i smyczkowych powinny unikać ubrań z dużymi kołnierzykami lub biżuterią, która mogłaby przeszkadzać w graniu.
Akordeoniści Grając na akordeonie, istotne jest, aby twoje ramiona były swobodne, a ubrania nie krępowały twoich ruchów. Spodnie lub spódnica powinny być wygodne, a bluzka czy koszula nie powinna być zbyt ciasna. Unikaj również biżuterii. Dobrym pomysłem jest noszenie płaskich butów, które zapewnią stabilność podczas gry.
Saksofoniści Długie rękawy mogą przeszkadzać, dlatego zaleca się koszule z krótkimi rękawami lub bluzki. Mężczyźni mogą rozważyć noszenie krawata, ale pamiętaj, aby nie był on zbyt ciasno zawiązany. Unikaj biżuterii, która mogłaby przeszkadzać w graniu.

Zasady dotyczące dodatków na egzaminie muzycznym

Biżuteria

Biżuteria powinna być subtelna. Unikaj dużych kolczyków, naszyjników lub bransoletek, które mogą przeszkadzać w graniu na instrumencie. Pamiętaj, że niektóre instrumenty mogą reagować na metale, na przykład instrumenty dęte - metale mogą powodować niepożądane zmiany w dźwięku lub uszkodzenia powierzchni instrumentu.

Makijaż

Jeśli decydujesz się na makijaż, powinien on być lekki i subtelny. Pamiętaj też, że będziesz prawdopodobnie poddany pewnej presji i możesz się spocić, więc wybieraj produkty wodoodporne.

Fryzura

Twoja fryzura powinna być prosta, schludna i nie powinna przeszkadzać podczas gry. Długie włosy najlepiej jest związać w kucyk lub kok.

Buty

Buty są często pomijane, ale są niezwykle ważne. Powinny być wygodne, szczególnie jeśli będziesz stać podczas egzaminu. Pamiętaj, że wysokie obcasy mogą utrudniać grę na niektórych instrumentach, takich jak pedał harfy czy pedały fortepianu.

Zasady dotyczące elegancji na egzaminie muzycznym

Właściwy ubiór na egzaminie nie tylko pokazuje twoją gotowość do podjęcia wyzwania, ale także pomaga ci poczuć się pewniej i skoncentrować na zadaniu. To trochę jak zbroja, którą zakładasz, aby stawić czoła bitwie.

Młodzi mężczyźni powinni wybrać koszule w stonowanych kolorach z rękawem o dowolnej długości, do której można dodać elegancką marynarkę. Jeśli chodzi o dolną część ubioru doradzamy proste, czarne lub granatowe spodnie. Chinosy lub eleganckie jeansy mogą również stanowić dobry wybór, o ile są bardzo zadbane, a ich styl nie uwzględnia fabrycznych przetarć i dziur. Unikaj sportowych fasonów, chyba że są to bardzo eleganckie sneakersy. Zrezygnuj z jaskrawych i krzykliwych dodatków.

Młode kobiety na swoim egzaminie muzycznym powinny przede wszystkim unikać krótkich spódnic i zbyt dopasowanych spodni z niskim stanem. Wybierz stonowane kolory oraz eleganckie obuwie - płaskie lub na obcasie, jeśli nie będą Ci one przeszkadzać podczas gry na instrumencie.


12-05-23

(c) by Rytmokracja, 2022